Meble na wymiar – jakość i trwałość

Meble na wymiar - jakość i trwałość

Aranżacja mieszkania czy domu to także wybór odpowiednich mebli. Warto zdecydować się na nieco droższe rozwiązania i wybrać meble na wymiar. Tylko wówczas będziemy mieć gwarancję estetyki, trwałości oraz jakości wybranego wyposażenia.

Zakup nowych mebli – decyzja na wiele lat

Zakup nowych mebli to decyzja, której konsekwencje będziemy ponosić przez wiele lat. Brzmi to dość poważnie, ale fakty przemawiają same za siebie. Nikt nie aranżuje mieszkania czy domu na rok czy dwa lata zakładając, że dopiero co zakupione meble szybko wymieni na nowe.

Podczas wybierania mebli staramy się zwracać uwagę nie tylko na ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim na jakość oraz trwałość. Panuje tutaj ta sama zasada, która obowiązuje w przypadku konserwacji, zabezpieczania i dekorowania ścian i podłóg. Wszystkie elementy wyposażenia danego wnętrza muszą przetrwać w nienaruszonym stanie przez wiele lat użytkowania. To założenie nie zawsze jednak sprawdza się w praktyce. Najczęstszym powodem jest niewłaściwy dobór mebli, które wykonane są ze słabych materiałów oraz często nie współgrają z resztą wystroju. Rozwiązaniem tego problemu są meble na wymiar.

Zakup gotowych mebli – najczęstsze wady tego rozwiązania

Zakup gotowych mebli jest niewątpliwie tańszy, niż wykonanie ich na wymiar. Nie jest to jednak propozycja dla osób, którym zależy na doskonałej jakości oraz solidności tego typu wyrobów. Co więcej, meble gotowe są produkowane w standardowych wymiarach. Oznacza to, że nie zawsze sprawdzą się we wszystkich rodzajach wnętrz.

Po drugie, bywa, że niska cena oznacza także słabe wykonanie oraz użycie nietrwałych materiałów. Powoduje to puchnięcie mebli, deformacje, odklejanie się poszczególnych elementów, matowienie, odbarwienie i ogólnie, bardzo szybkie niszczenie mebli pod wpływem codziennego użytkowania.  Ponadto, może okazać się, że w ofercie gotowych mebli nie znajdziemy tych idealnie dopasowanych kolorystycznie do naszego wnętrza.

Meble na wymiar – praktyczne i solidne

Meble robione na wymiar są dużo bardziej praktyczne, ponieważ można je dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Szafki kuchenne czy garderoba pomieszczą wszystkie potrzebne nam przedmioty oraz rzeczy osobiste. W tego typu rozwiązaniach, w przeciwieństwie do mebli gotowych, możemy wybrać wielkość mebli, ich głębokość, rozmieszczenie poszczególnych elementów oraz ilość ozdób. Ponadto, w czasie procesu realizacji mebli na wymiar, klient ma pełny wybór i kontrolę nad tym, jakie materiały zostaną użyte do produkcji. Pozwala to na wykonanie mebli pod zabudowę wyjątkowo efektownych pod względem wizualnym, trwałych i solidnych, których jakość gwarantuje nam bezproblemowe użytkowanie przez długie lata.

Wybór pomiędzy meblami gotowymi a robionymi na wymiar leży wyłącznie w gestii klienta. Decyzję należy rozważyć nie tylko w oparciu o cenę, ale i wiele innych aspektów. Niska cena nie zawsze bowiem idzie w parze z jakością i estetyką wykonania.