Dobrze zaaranżuj swoją łazienkę, a będziesz z niej zadowolony. Podpowiadamy jak

Łazienka nie należy do pomieszczeń, które łatwo będzie przemeblować, gdy przyjdzie nam na to ochota. Tutaj trzeba stawiać na rozwiązania od razu zapewniające nam zadowalającą trwałość i ergonomię, a przy tym wszystkim jeszcze estetykę, która nie straci na atrakcyjności wraz z kolejnymi przemijającymi modami. Stosując zindywidualizowane rozwiązania, takie jak przygotowane przez fachowców meble, można ten cel bez trudu osiągnąć.

Każda łazienka może być wyjątkowa

Przygotowanie do aranżacji łazienki należy rozpocząć od szczegółowej analizy dwóch zagadnień: Z jednej strony musimy rzecz jasna ustalić swoje oczekiwania i funkcje, jakie pomieszczenie to ma spełniać, co z kolei wymaga wzięcia pod uwagę np. liczby domowników. Z drugiej trzeba to wszystko pogodzić z uwarunkowaniami narzuconymi przez konkretną przestrzeń. Oznacza to nie tylko powierzchnię, ale także jej kształt czy umiejscowienie pionu kanalizacyjnego i innych instalacji. Decydując o lokalizacji poszczególnych urządzeń należy ponadto pamiętać o odległościach zapewniających wygodę korzystania z nich. Przed umywalką potrzebujemy więc metra, po bokach zaś trzydziestu centymetrów. Przed toaletą konieczne jest zachowanie osiemdziesięciu. Wannie zaś, by można było bezpiecznie i wygodnie zajmować w niej miejsce i ją opuszczać, powinna towarzyszyć przynajmniej przestrzeń długa na metr i szeroka na nieco mniej. Wszystkich tych wartości nie trzeba rzecz jasna trzymać się kurczowo – należy jednak dążyć do tego, by były choć zbliżone. Łazienka ma zapewniać przede wszystkim wygodę. Co ważne, na jej niedostatek możemy narzekać nie tylko w pomieszczeniach małych – złe zagospodarowanie przestrzeni nierzadko sprawi, że i te duże okażą się nieszczególnie komfortowe.

Każda łazienka to jednak nie tylko zestaw urządzeń sanitarnych, ale także miejsce, w którym przechowujemy wiele rzeczy – środków czystości, wyrobów higienicznych, kosmetycznych, ręczników itd. Meble łazienkowe na wymiar, dostosowane do konkretnego pomieszczenia, pozwalają zmieścić je wszystkie, a jednocześnie zachować jego pełną funkcjonalność i estetykę.

Dziś możesz swobodnie sięgać po różne style

Ergonomia to kluczowa cecha dobrze zaaranżowanej łazienki, jednak aby przebywanie w niej mogło być przyjemnością, koniecznie należy zadbać także o wygląd. Dziś, dzięki dostępności najrozmaitszych wykończeń, zadanie to jest proste i trudne zarazem – wyborowi może wszak towarzyszyć wiele dylematów. Nasze meble wykonujemy z różnych materiałów, w tym także z wielu gatunków charakteryzującego się znakomitą trwałością i odpornością na rozmaite czynniki drewna. Na jego obecność w łazience, dzięki znakomitym rozwiązaniom w zakresie impregnacji, możemy sobie pozwolić z dużo większą odwagą niż dawniej, czyniąc ją wizualnie cieplejszą i bardziej naturalną. Na cokolwiek się zdecydujemy, ważne, by było to elementem spójnego projektu. Zapraszamy do kontaktu.