Jak urządzić nietypowy salon? Przedstawiamy propozycje, które sprawdzą się zawsze

W marzeniach salon zawsze jest idealny – doskonale proporcjonalny, ustawny i mieszczący wszystkie meble i dodatki, o jakich tylko marzysz. Niestety, rzeczywistość zwykle odbiega od założeń, a projektanci mieszkań uciekają się raczej do niestandardowych rozwiązań. W efekcie mamy salon doskonale wpasowujący się w bryłę mieszkania czy bloku, ale za to niezbyt funkcjonalny. Jeśli Ty też zmagasz się z problemem wąskiego i długiego salonu albo wielu, nie do końca potrzebnych, drzwi i okien, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, jak zagospodarować nietypową przestrzeń tak, by była nie tylko estetyczna, ale także przydatna na co dzień.

Ustaw w salonie meble wykonane na zamówienie. To niezawodna metoda

Zarówno w blokach, jak i w domach szeregowych zdarzają się pomieszczenia, które trudno zaaranżować. Mowa chociażby o wyjątkowo wąskich salonach czy pokojach z aneksami kuchennymi, gdzie trzeba uwzględnić nie tylko meble wypoczynkowe, ale również przestrzeń do przygotowywania posiłków. Następna trudność to otwory drzwiowe albo okienne umiejscowione na każdej ścianie. Standardowe, dostępne w sklepach gotowe meblościanki mogą sobie nie poradzić z wyzwaniem, jakim jest zagospodarowanie nietypowej przestrzeni. W rezultacie uzyskamy nieestetyczne szpary, wolne miejsca albo zbyt duże szafki czy komody. Jak sobie poradzić z tym problemem? Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj odpowiednio dopasowane meble na zamówienie. Skrojone pod indywidualne potrzeby szafy, półki, stoły i krzesła nie tylko okażą się funkcjonalne, ale również eleganckie. W naszej firmie Zbyszyński Meble dostosowujemy wybarwienie drewna do potrzeb Klienta, dlatego możesz idealnie dopasować wybrany model do wnętrza.

Pokochaj innowacyjne rozwiązania. Meble na wymiar to tylko początek

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie przestrzeni, która wydaje się niemożliwa do zagospodarowania. Sprawdzą się tutaj wykonane na zamówienie regały na książki, jakie z pewnością przypadną do gustu miłośnikom literatury. W Zbyszyński Meble proponujemy zarówno otwarte półki, jak i zamykane, oszklone witrynki, chroniące księgozbiór przed kurzem. W przypadku bardzo wysokich sufitów można z powodzeniem zastosować antresolę. Pozwoli to nie tylko zyskać nieco więcej przestrzeni mieszkalnej, ale także uzyskać dodatkowy obszar do przechowywania. Tutaj przydadzą się pojemne szafy, oczywiście na wymiar, w których zmieścisz wszystkie niezbędne przedmioty codziennego użytku. A jeśli dekoracja i urządzanie wnętrz są Twoją pasją, ciekawym pomysłem będzie niespotykany zabieg aranżacyjny. Zda on egzamin zwłaszcza w eleganckich willach czy domach jednorodzinnych, które posiadają salon na planie okręgu albo wielokąta. Można bowiem odwzorować kształt ścian za pomocą zrobionych na zamówienie mebli. Najważniejszą kwestią jest jednak fakt, by nie postrzegać niestandardowego pomieszczenia jako problemu. Odpowiednio zaaranżowany, stanie się prawdziwą wizytówką domu.