Meble na wymiar do kuchni – co należy wziąć pod uwagę zlecając projekt

Meble na wymiar do kuchni – co należy wziąć pod uwagę zlecając projekt

Kuchnia to serce każdego domu czy mieszkania. Warto dołożyć starań, aby jej wnętrze było nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne oraz trwałe. Tego typu efekt można osiągnąć przez wykorzystanie mebli na wymiar.

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni kuchennej

Wnętrze kuchni powinno odpowiadać osobistym preferencjom jej użytkowników. Warto wziąć pod uwagę wysokość pomieszczenia oraz możliwość optymalnego wykorzystania potencjału każdej przestrzeni. Szafki kuchenne powinny posiadać pożądaną głębokość oraz znajdować się na odpowiedniej wysokości.

W projekcie kuchennych mebli na wymiar, warto też uwzględnić, czy zakupiony przez nas sprzęt AGD będzie stał oddzielnie, czy też poddamy go zabudowie. To drugie rozwiązanie, pozwala uzyskać lepszy efekt wizualny, gdyż w ten sposób sprzęty naturalnie wkomponowują się w przestrzeń kuchenną i współgrają z resztą wyposażenia.

Należy także pamiętać, że kuchnia nie jest całkowicie odosobnionym pomieszczeniem. Jej styl powinien współgrać z resztą wnętrz domu czy mieszkania. Dlatego też, w czasie zlecania projektu należy uzgodnić wszelkie szczegóły jego wykonania tak, aby wystrój kuchni był zgodny ze stylem aranżacyjnym reszty pomieszczeń.

Wykorzystanie dobrej jakości materiałów

Podczas realizacji warto zdecydować się na wykorzystanie odpowiednich materiałów i komponentów, które zapewnią trwałość, doskonałą jakość oraz odpowiedni efekt wizualny. Można rozważyć zakup mebli na wymiar produkowanych z lakierowanej płyty MDF lub mebli fornirowanych czy tych, wykonanych z litego drewna. Każda z tych propozycji różni się ceną, ale są to opcje godne rozważenia dla każdego klienta.

Po pierwsze, ich wykorzystanie daje pełną gwarancję, że nasze meble będą posiadać efektowny wygląd, solidność wykonania oraz oporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Użycie lakieru pozwala na ochronę powierzchni mebli kuchennych na wymiar przed ich zarysowaniem i odbarwianiem się pod wpływem działania promieni słonecznych. Fornir to najbardziej reprezentacyjny i najtrwalszy materiał, bardzo często używany do wykańczania płyt MDF w produkcjach na zamówienie. Lite drewno użyte w kuchniach na wymiar, zapewnia ich długowieczność. Tego typu meble przetrwają wiele lat. Ponadto, drewno zmienia swój naturalny koloryt pod wpływem czasu i pięknie pracuje pod względem strukturalnym.

Profesjonalny montaż

Finalnym etapem projektu mebli kuchennych na wymiar jest ich montaż. Warto zlecić to profesjonalistom. Fachowy montaż mebli całkowicie eliminuje ryzyko powstania jakichkolwiek uszkodzeń w ich strukturze i gwarantuje odpowiednie dopasowanie elementów.

Jeśli pragniesz, aby Twoja kuchnia była w pełni funkcjonalna i dopasowana do Twoich potrzeb i oczekiwań zdecyduj się na meble na wymiar. Gwarantują one, że będziesz cieszyć się nimi przez długie lata w nienaruszonym stanie.